Nauka angielskiego dla dzieci

Nauka angielskiego dla dzieci

Dziecko

Nauka drugiego języka daje dzieciom wiele korzyści zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu. Lekcje angielskiego dla dzieci, to nie tylko korzyść związana ze znajomości innego języka, ale też nowe umiejętności w zakresie samego uczenia.

Korzyści z angielskiego dla dzieci

Niektórzy uważają, że dzieci w wieku przedszkolnym i przedszkolnym nie powinny uczyć się języka obcego. Tymczasem szkoła językowa dla dzieci, to miejsce, do którego rodzice powinni zaprowadzić dziecko jak najwcześniej. Kurs angielskiego to bowiem inwestycja w przyszłość. Nauka angielskiego dla dzieci to możliwość komunikowania się w tym języku. W końcu to dlatego większość ludzi uczy się drugiego języka.

Kiedy możesz rozmawiać z ludźmi w ich ojczystym języku, poszerzasz i pogłębiasz relacje interpersonalne, rozumiejąc rozmówców i partnerów. Ucząc się języka obcego w dzieciństwie, człowiek ma przed sobą całe życie, korzystając z przyjaźni międzykulturowej, możliwości kariery, ekscytujących przygód w podróży i głębszego zrozumienia tego, jak inni widzą świat. Angielski dla dzieci to de facto możliwość swobodnego komunikowania się z połową świata.

W dzieciństwie łatwiej uczyć się języków

Badania pokazują, że istnieje „okres krytyczny” na opanowanie języka, gdy mózg jest gotowy do nauki. Po okresie dojrzewania zdolność opanowania drugiego języka się zmniejsza. W wieku 8-12 miesięcy dzieci zaczynają skupiać się na dźwiękach swojego języka ojczystego i tracą „słuch” z powodu dźwięków innych języków.

Jeśli jednak mówią drugim językiem, zachowują zdolność rozróżniania tych „obcych” dźwięków. Angielski dla dzieci powinniśmy wprowadzić w życie dziecka jak najwcześniej. W wieku 7-8 lat dzieci mogą nauczyć się płynnie i bez akcentu mówić drugim językiem. Po tym krytycznym okresie umiejętność opanowania języków obcych stopniowo maleje. Angielski dla dzieci to także szansa na łatwiejsze opanowanie innych języków. Gdy dana osoba opanuje jeden język obcy, łatwiej będzie mu uczyć się innych.