Ładowanie broni czarnoprochowej

Ładowanie broni czarnoprochowej

Handel

Choć broń czarnoprochowa może wydawać się przeżytkiem, to wiele osób fascynujących się historią broni nadal preferuje czarnoprochowce doceniając ich urok. Jednak nawet nowoczesna broń czarnoprochowa wymaga od nas więcej zaangażowania i wiedzy niż współczesne karabiny.

Ładowanie broni czarnoprochowej

Żołnierze w XVIII wieku używali papierowych „nabojów”, które zawierały zarówno proszek, jak i pociski, aby ułatwić ładowanie. Dziś plastikowe „ładowarki” działają podobnie.

Plastikowa rurka utrzymuje pocisk, główny ładunek i proszek z patelni flash. Piłka lub kula jest umieszczona na dnie, przodem do góry; główny ładunek proszku (w liczbie ziaren, które zdecydowałeś) wlewa się na górę, a drobniejszy proszek do szybkiego odparowywania trafia do małego bocznego pojemnika, który można osobno rozlać na patelnię. Zamknięta, szybka ładowarka utrzymuje wszystkie trzy elementy w jednym miejscu dla łatwego załadunku i utrzymuje suchy proszek. (Uwaga: jeśli używasz kul zamiast stożkowych kul, będziesz również potrzebował łatek materiału). Jeśli nie wiesz, jak poprawnie załadować broń pomoże ci sklep z bronią czarnoprochową, gdzie uzyskasz niezbędne wsparcie merytoryczne.

Dokończ ładowanie broni

Po zapewnieniu odpowiednich standardów bezpieczeństwa strzelba czarnoprochowa jest gotowa do ostatecznego ładowania. Główny ładunek proszku w beczce jest pierwszy. Jego eksplozja wyrzuci pocisk w dół po gwintowanej lufie i skieruje w stronę celu. Połóż kolbę karabinu na ziemi przed sobą, tak aby lufa była skierowana w stronę nieba. Trzymając głowę i twarz z dala od końca lufy, otwórz rurkę szybkiego ładowania i wlej główny ładunek proszku do lufy. Następnie wyrównaj rurkę ładowarki prędkości z lufą karabinu.

Jeśli używasz stożkowej kuli lub kuli minie, upewnij się, że właściwy koniec jest skierowany do góry, aby wskazywał na cel, gdy tylko znajdzie się w beczce. Jeśli używasz piłki zamiast stożkowej kuli, umieść naszywkę na lufie lufy, zanim załadujesz piłkę na nią.