Początek przygody z bronią czarnoprochową

Początek przygody z bronią czarnoprochową

Handel

Nowoczesna broń czarnoprochowa jest dziś dostępna dla każdego i choć nie jest tak popularna, jak współczesne karabiny, to nadal czarnoprochowce mają wielu sympatyków i fanów.

Przede wszystkim kup broń

Strzelba czarnoprochowa jest tańsza do strzelania, jednakowo ze względu na cenę broni palnej, a przede wszystkim amunicję. Masz kontrolę nad tym, ile proszku używasz i jak powstają twoje pociski. Ponieważ strzelanie z czarnego proszku uniezależnia cię od braków amunicji, jest to ulubiona opcja dla zapalonych myśliwych. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z czarnym proszkiem, to broń czarnoprochowa o kalibrze 50 jest dobrym pomysłęm na początek. Odwiedź sklep z bronią czarnoprochową i skorzystaj z pomocy doradcy, aby ustalić najlepszą opcję dla siebie.

Czarny proszek – jak wybrać?

Przy zakupie czarnego proszku należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim kup odpowiedni proszek do swojej broni: do długiego pistoletu potrzebujesz czarnego proszku FG lub FFG, lub zamiennika proszku oznaczonego „Strzelba karabinowa (RS)”. Nie są one wymienne, więc możesz zadzwonić do działu obsługi klienta, aby dokładnie sprawdzić swoje bezpieczeństwo.

Większość strzelców w rzeczywistości nie używa autentycznego czarnego proszku: czarny proszek jest daleki od czystego strzelania i pozostawi pistolet brudny. Zamiast tego wielu wybiera substytut czarnego proszku, taki jak Pyrodex, który nie wymaga tak dużej ilości czyszczenia, a także jest bardziej stabilny podczas przechowywania. Niektórzy strzelcy również zaczynają tworzyć własny czarny proszek po tym, jak poznają podstawy strzelania z czarnego proszku.