Cechy dobrego łóżeczka dla dziecka

Cechy dobrego łóżeczka dla dziecka

Dziecko

Wybór łóżeczka dla dziecka tylko z pozoru wydaje się rzeczą bardzo prostą. Na rynku do wyboru jest mnóstwo modeli, co wbrew pozorom nie ułatwia rodzicom wyboru. Bardzo często kryterium według, którego dokonywany jest wybór łóżeczka dla dziecka jest jego wygląd. Jest to jednak kwestia najmniej ważna. Łóżeczka dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne. Na jakie cechy zwrócić uwagę, aby wybór łóżeczka dla dziecka okazał się dobrym zakupem?

Kryteria wyboru łóżeczka

Łóżeczka dla dzieci dostępne są o wymiarach 60x 120 centymetrów oraz 70×140 centymetrów. O tym, które łóżeczko będzie lepsze zadecyduje ilość miejsca, które mamy do dyspozycji w pokoju dziecięcym. Jeśli zmieści się w nim łóżeczko o większych wymiarach, to warto wybrać właśnie je, gdyż posłuży trochę dłużej. Standardowo łóżeczka dla dzieci mają szczebelki, które zabezpieczają maluchy przed wypadnięciem z łóżeczka. Na zakupach należy zwrócić uwagę, jak są one rozstawione – nie może przejść między nimi główka. Łóżeczka dla dzieci muszą mieć atesty i certyfikaty.

Na te elementy zwracamy uwagę

Łóżeczka dziecięce muszą być wykonane z najwyższą starannością; takie wymagania spełniają łóżeczka dziecięce, które spełniają normę PN-EN 716-1. Wybierając takie łóżeczka dziecięce rodzice mogą być pewni, że śruby, którymi łóżeczko jest skręcone będą osłonięte zaślepkami, których maluch nie da rady wyjąć. Do tego łóżeczko nie będzie miało żadnych zadziorów. Więcej o łóżeczkach dla maluchów można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.