Na co zwracać uwagę, kupując łóżeczko dla dziecka?

Na co zwracać uwagę, kupując łóżeczko dla dziecka?

Dziecko

Łóżeczko przez kilka pierwszych tygodni życia dziecka jest mebelkiem niezwykle ważnym. Wybór łóżeczka dla dziecka jest więc niezwykle istotną kwestią. Jak dokonać odpowiedniego wyboru, skoro na rynku jest mnóstwo różnych modeli łóżeczek?

Łóżeczko powinno być bezpieczne

Wybór łóżeczka dla dziecka może trochę potrwać, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż w sklepach jest do wyboru mnóstwo różnorodnych modeli. Postaramy się udzielić kilku wskazówek, które ułatwią wam wybór łóżeczka dla dziecka. Na zakupach należy pamiętać przede wszystkim o tym, że łóżeczka dla dzieci powinny mieć odpowiednie wymiary. Na rynku dostępne są łóżeczka dla dzieci o wymiarach 60×120 centymetrów oraz trochę większe, które mają wymiary 70×140 centymetrów. Łóżeczka dla dzieci – sporo jest takich, które zostały wykonane z drewna lub sklejki. Są to materiały wymagające pomalowania farbami – zwróćmy uwagę na metce, czy było to farby z atestem.

Wybieramy pierwsze łóżeczko

Łóżeczka dziecięce powinny mieć szczebelki. Najlepiej sprawdzają się te zaokrąglone. Ważną kwestią w przypadku łóżeczka dziecięce ze szczebelkami jest ich rozstaw: pomiędzy nimi nie może zmieścić się główka dziecka. Minimalna odległość szczebelków to 2,5 centymetra, maksymalna 6. Do tego łóżeczka dziecięce dopuszczone do użytku przez maluchy powinny mieć przynajmniej atest Państwowego Zakładu Higieny; dobre łóżeczka wykonano zgodnie z normą PN-EN 716-1. Więcej na ten temat osoby zainteresowane mogą dowiedzieć się z naszego wcześniejszego artykułu.