Dobra karma dla psów - podstawowe cechy

Dobra karma dla psów – podstawowe cechy

Handel

Jednym z podstawowych elementów pożywienia czworonoga jest karma dla psa, która powinna charakteryzować się kilkoma podstawowymi cechami. W tym przypadku nie warto kupować jakiegokolwiek pożywienia (dostępnego w niemal każdym markecie spożywczym), gdyż tylko pełnowartościowa i naturalna karma dla psa zapewni mu zdrowy rozwój. Dlatego też należy wybierać karmy dostępne w profesjonalnych sklepach. Czym powinna charakteryzować się dobra karma dla psa

Stałość i stabilność składników odżywczych

Naturalne karmy dla psów powinny być przede wszystkim stałe i stabilne pod względem składników spożywczych. Co ważne – psy nie potrzebują jedzenia urozmaiconego. Ale przede wszystkim składającego się z odpowiednich składników zmieszanych proporcjonalnie do jego wieku, masy i potrzeb. Dlatego też tak ważne jest to, aby karma była pełnowartościowa, zdrowa i adekwatna do wieku, masy, aktywności fizycznej i kondycji czworonoga. Tylko wtedy będzie zdrowym i optymalnym pożywieniem. 

Karma pełnoporcjowa to podstawa

Dobra karma dla psa powinna być przede wszystkim pełnoporcjowa, czyli taka, która w pełni realizuje zapotrzebowanie żywieniowe danego zwierzęcia. Co to oznacza w praktyce? Otóż pełnowartościowe karmy dla psów powinny być kompletne (dostarczające wszystkich składników odżywczych), zbilansowane (dostarczające składników w odpowiednich proporcjach), strawne (łatwe do przyswojenia), bezpieczne (bez żadnych niebezpiecznych składników) i smaczne (dobrane pod preferencje danego psa). Tylko wtedy taka kara spełnia wszystkie swoje podstawowe zadania.

Wybór dobrej karmy dla psa to podstawa, aby rozwijał się on zdrowo – i dlatego warto o to zadbać już od pierwszych miesięcy życia pupila. Szeroki wybór pełnowartościowych karm dla psów jest dostępny w sklepie internetowym.