Podstawowe rodzaje karmy dla psów

Podstawowe rodzaje karmy dla psów

Handel

Każdy właściciel czworonoga powinien zadbać o jego zdrowe i zbilansowane pożywienie, gdyż tylko takie zapewni zwierzęciu zdrowy rozwój. Dlatego też już od pierwszych miesięcy życia zwierzaka należy zwracać uwagę na to, aby karma dla psa była zbilansowana, naturalna, zdrowa, bezpieczna i strawna. Oczywiście nie ma jednego rodzaju karmy, który byłby odpowiedni dla każdego przedstawiciela psiej rasy. Takie pożywienie powinno być dobierane bardzo indywidualnie. Na szczęście każdy sklep z karmą dla psów posiada jej wiele rodzajów. Jakie są rodzaje takich karm?

Typ karmy ze względu na wielkość

Naturalna karma dla psa powinna być dobierana do jego wielkości i masy, które przecież są bardzo zróżnicowane. Dlatego też sklepy z karmami dla psów zawierają w swojej ofercie karmy dla ras miniaturowych, średnich i dużych. Każda z nich zawiera proporcje takich składników, które są odpowiednie dla konkretnych ras.

Karmy dostosowane do wieku

Karma dla psa powinna być dobierana nie tylko ze względu na rasę. Drugim istotnym czynnikiem jest wiek czworonoga. Szczeniak lub bardzo młody pies potrzebuje zupełnie innych składników odżywczych niż pies dorosły lub stary. Dlatego też w sklepach z karmami dla psów można znaleźć pożywienie odpowiednie dla psów na każdym etapie ich życia.

Typ karmy dla psa

Wybierając karmę dla psa warto też zwracać uwagę na jego skład i rodzaj. W tym przypadku podstawowy rodzaj to karma sucha i mokra. Co ważne – oba rodzaje karmy dla psa powinny znaleźć się w jadłospisie czworonoga. Dodatkowo karma dla psa może mieć różny skład – w zależności od potrzeb i preferencji zwierzęcia. Warto wybierać naturalne karmy dla psów, które charakteryzują się dobrych składem.

Różnorodne rodzaje karmy dla psów sprawiają, iż można je dobrać do indywidualnych potrzeb czworonoga. Pełnowartościowe karmy dla psów są dostępne w sklepie online.