Rower górski: co warto wiedzieć?

Rower górski: co warto wiedzieć?

Handel

Jazda na rowerze to prawdziwa przyjemność, a jednocześnie sposób na zachowanie zdrowia i pięknej sylwetki. Ogromną popularnością wśród miłośników jazdy na rowerze cieszą się rowery górskie, które najlepiej sprawdzają się w naprawdę trudnym terenie. Przyjrzyjmy się rowerom górskim nieco bliżej.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Zarówno rowery górskie damskie, jak i rowery górskie męskie występują w różnych rozmiarach. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio go dobrać. Jeśli chcemy ustalić rozmiar ramy roweru, należy zmierzyć długość nogi, rozpoczynając od krocza, a kończąc na śródstopiu. Uzyskany wynik mnożymy przez 0,57. Aby uzyskać rozmiar ramy w calach, należy uzyskany wynik podzielić przez 2,54. Jeśli wynik znajduje się na pograniczu dwóch rozmiarów podawanych przez producenta, warto przymierzyć rower przed dokonaniem zakupu.

Jakie opony będą najlepsze?

Markowe rowery terenowe to naprawdę dobre modele, które gwarantują wysoki komfort jazdy. Wybierając rower górski, należy zwrócić uwagę na bieżnik opony. Musi on być dopasowany do tras, jakie planujemy przemierzać. Bieżnik typu semi slick sprawdzi się, jeśli rowerem zamierzamy jeździć po trasach dość łagodnych. Na wypady typowo górskie w naprawdę trudny teren najlepszy będzie agresywny bieżnik.

Rowery górskie to mnóstwo rowerów, które różnią się chociażby ramą i bieżnikiem. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć model dla siebie odpowiedni. Zainteresowanych tematem zachęcamy do lektury naszego innego artykułu dotyczącego również rowerów górskich.