Rowery górskie popularnym rodzajem rowerów

Rowery górskie popularnym rodzajem rowerów

Handel

W latach 80. XX wieku w Kalifornii narodziły się rowery górskie. Uważa się, że autorem pierwszego roweru górskiego jest Gary Fisher. To właśnie jemu zawdzięczamy rowery, które doskonale sprawdzają się podczas jazdy terenowej. Zobaczmy czym jest rower górski, a także jakie są jego cechy charakterystyczne.

Czym jest rower górski?

Wiele osób sądzi, że rower górski to uniwersalny rower, którym można po prostu jeździć poza miastem. Tymczasem okazuje się, że niekoniecznie tak jest. Taki rower nie sprawdzi się, jeśli zależy nam na przyspieszeniu na odpowiednim poziomie, dynamiczności jazdy, a także dużej prędkości. Rower górski (na przykład rowery górskie Kross) to produkt stworzony z myślą o jeździe w naprawdę trudnych warunkach. Taki rower sprawdzi się zarówno na trudnych szlakach górskich, jak i nieutwardzonych ścieżkach przebiegających przez las.

Jakie są cechy charakterystyczne roweru górskiego?

Rower górski (a więc również rowery górskie Kross) to przede wszystkim charakterystyczna rama, która sprawia, że osoba jadąca na takim rowerze przyjmuje zwracającą uwagę pozycję. Jest bowiem dość mocno pochylona. Rama w rowerze górskim jest obecnie najczęściej wykonywana albo z aluminium, albo ze stali. Każda z nich ma nieco inne właściwości dlatego tak ważne jest przemyślenie decyzji.

Rowery górskie to szeroki wybór rowerów o nieco innych właściwościach. Do tych, które warto mieć na uwadze zalicza się rowery górskie Kross. To rowery najwyższej jakości, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych miłośników jazdy na dwóch kółkach.