Amatorskie użycie pistoletu lakierniczego - jak malować?

Amatorskie użycie pistoletu lakierniczego – jak malować?

Motoryzacja

Wielu posiadaczy samochodów lub jednośladów (np. motocykli) próbuje swoich sił przy zmianie koloru karoserii. Samodzielnie kupują pistolety lakiernicze i wybierają nowy kolor farby. Jak używać pistoletu wysokociśnieniowego (HV)? W jaki sposób nałożyć farbę i podkład? Zapoznaj się z ogólnymi informacjami na ten temat – przeczytaj nasz tekst.

Malowanie pistoletem lakierniczym – porady

Pamiętaj o tym, że pomieszczenie, w którym malujesz, powinno mieć dobrą wentylację – farby i lakiery to substancje silnie toksyczne dla dróg oddechowych. Odtłuść i oczyść (np. papierem ściernym) lakierowaną powierzchnię. Wymieszaj lakier, utwardzacz i rozpuszczalnik akrylowy w proporcjach 3:2:1. Powstała ciecz powinna mieć gęstość podobną do gęstości mleka. Przygotuj też rozpuszczalnik do doraźnego czyszczenia dyszy pistoletu. Zachowaj odległość 35-45 cm od malowanej powierzchni (zależnie od ciśnienia dyszy oraz od gęstości farby).

Technika lakierowania pistoletem

Maluj powierzchnię delikatnie, płynnymi ruchami, lekko wciskając spust urządzenia. Zbyt mocne naciskanie powoduje, że rozpylisz za dużo farby naraz. Najlepiej nakładać kilka cieńszych warstw w równym odstępie czasowym.

Najlepszy pistolet lakierniczy do malowania – jaki?

W internecie znajdziesz mnóstwo poradników zakupowych, które podpowiedzą Ci, jaki pistolet wybrać, aby idealnie odpowiadał Twoim potrzebom. Dobry stosunek jakości do ceny to zaleta sprzętu, jakim jest pistolet lakierniczy Sico Tools. Inne popularne i cenione przez wielu użytkowników marki to m. in. Airpress, Yato, Vorel, Neo oraz Topex.