samochód

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą

Motoryzacja

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? – to pytanie zadaje sobie praktycznie każdy właściciel auta. Wydawać się może, że problem dotyczy wyłącznie droższych modeli, rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie dowodząc, że łupem złodziei często padają także auta ze średniej półki cenowej, a nawet modele najtańsze.

Dobry garaż i alarm

Pozostawienie samochodu na parkingu przed blokiem to przysłowiowe zaproszenie dla złodzieja – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest solidnie wykonany garaż. Niestety, w wielu przypadkach posiadanie miejsca garażowego jest trudne, warto więc zastanowić się, jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą na otwartym parkingu?

Jedną z alternatyw jest alarm samochodowy, zakładając oczywiście, że nie będzie to model z niższej półki,którego cechą są wyłącznie głośne dźwięki, nota bene, często słyszane przez wiele osób, niestety, nie przez właściciela.
Warto podkreślić, że nowoczesny autoalarm posiada szereg dodatkowych funkcji, m.in. możliwość powiadamiania właściciela za pomocą wiadomości sms o próbie załadowania auta na lawetę.

Poszukując odpowiedzi na pytanie, jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą na parkingu przed blokiem, z całą pewnością warto rozważyć zakup dobrej jakości autoalarmu.

Blokada kierownicy i układu hamulcowego

Autoalarm to tylko jedno z narzędzi, które umożliwiają ochronę pojazdu przed złodziejem. Wiele osób na pytanie „jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą” wskazuje montaż blokady układu hamulcowego oraz kierownicy. Bez wątpienia jest jak najbardziej właściwy kierunek rozumowania, zwłaszcza w połączeniu z alternatywnymi rozwiązaniami, m.in. dobrej jakości alarmem.