fibaro sklep

System Fibaro

Przemysł

Kompleksowa platforma oparta na łączności bezprzewodowej, a także pozwalająca sterować dowolnym urządzeniem elektrycznym oraz monitorować pomieszczenia, to właśnie słynny system Fibaro. Sklep, w którym go zakupimy, zażąda jednak od nas pokaźnej sumy za instalacje. Zastanówmy się, czy warto?

Jak szukać Fibaro?

Inteligenta technologia, którą znaliśmy dotąd jedynie z filmów science fiction urzeczywistnia się na naszych oczach w postaci systemu Fibaro. Sklep z tą technologią znajdziemy, wpisując w dowolną wyszukiwarkę frazę „Fibaro sklep”, klikając w jeden z dostępnych linków możemy błyskawicznie zapoznać się z ofertą jednego z tańszych systemów automatyki budynkowej.

Co otrzymujemy?

Bo choć cena, którą przyjdzie nam zapłacić za zainstalowanie systemu, wydaję się na pierwszy rzut oka bardzo duża, to w kontekście podobnych, konkurencyjnych rozwiązań wcale nie jest taka duża. Zaletą tego system jest przede wszystkim łączność bezprzewodowa. Pozwala to na całkowicie swobodny i prosty montaż sterowników i czujników, a wszelkie niezbędne części mogą zostać rozmieszczone w dowolnych punktach pomieszczeń, zgodnie z naszym zapotrzebowaniem i wygodą.

Poza tym unikamy przeprowadzania całej instalacji, co zapewnie wiązałoby się z koniecznością dokonania w domu prawdziwego remontu. Drugą niewątpliwą zaletą jest zasięg. Ten został tak zaprojektowany, że poszczególne urządzenia przesyłają informacje od komponentów i przesyłają je dalej. Dlatego nie musimy obawiać się o komunikacje nawet z najdalszymi zakątkami domu. Ostateczną zaletą jest prostota użytkowania.

Wystarczy bowiem podłączyć centralę do zwykłego routera, a lokalna sieć oparta na Z-Wave rozbuduje się automatycznie. Koniec końców otrzymujemy sprawny, wygodny i funkcjonalny system za stosunkowo niewielką kwotę.