Na co zwracać uwagę podczas mierzenia spodni motocyklowych?

Na co zwracać uwagę podczas mierzenia spodni motocyklowych?

Motoryzacja

Po zakupie kurtki i doborze odpowiednich butów większość osób myślących o jeździe na motocyklu oddycha z ulgą. Odzież motocyklowa została już przecież niemal w całości skompletowana. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Tak długo, jak w naszej szafie nie pojawią się przynajmniej jedne, solidne spodnie motocyklowe, wcale nie mamy powodów do zadowolenia. Na co więc zwracać uwagę podczas wyboru spodni motocyklowych?

Ochraniacze w spodniach motocyklowych

To, że spodnie motocyklowe powinny posiadać ochraniacze, wydaje się oczywiste. To, że ochraniacze powinny być umieszczone na kolanach, również nie budzi wątpliwości. Może się jednak okazać, że w tym ostatnim przypadku odrobina wątpliwości jest jak najbardziej pożądana. Jeśli w pozycji stojącej ochraniacz znajduje się idealnie na kolanie, najlepiej sięgnąć po inny model spodni. Należy pamiętać, że nie jest to wcale pozycja naturalna dla motocyklisty, jeśli więc chcemy chronić kolana podczas jazdy, dopiero wtedy ochraniacze powinny znaleźć się „na swoim miejscu”.

Sztuka mierzenia spodni motocyklowych

Gdy mierzymy buty lub rękawice, które zabierzemy ze sobą na motocykl, zwykle już w pierwszej chwili możemy ocenić, czy są one dobrze dopasowane, czy też nie. Jeśli jednak mamy do czynienia ze spodniami, sytuacja się komplikuje. Spodnie motocyklowe powinny być mierzone aż dwa razy – najpierw bez warstw spodnich, a dopiero potem z nimi. Różnica może wynosić nawet pół standardowego rozmiaru, jest więc znacząca. Jeśli trudno jest nam ocenić, czy rzeczywiście mamy do czynienia ze spodniami, w które warto się zaopatrzyć, przyjrzyjmy się liczbie zmarszczek. Tu zasada jest bardzo prosta, im więc jest ich mniej, tym lepiej i tym bardziej możemy być zadowoleni jako kupujący.