Mieszalniki do betonu – jaką wybrać?

Budowa i remont

Mieszalniki do betonu firmy SICOMA, które dostarczamy i obsługujemy na wielu placach budowy to nasz wkład w produkcję betonu w Polsce. To wysokiej klasy innowacyjne urządzenia od znanego na całym świecie włoskiego producenta, o dużej wydajności i wysokiej jakości wytwarzanego surowca. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą.

Mieszalniki do betonu

Mieszalniki przemysłowe to część naszej bogatej w maszyny do betonu oferty. Proponujemy urządzenia, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w budownictwie (beton towarowy, prefabrykacja, strunobetony), ale także w innych gałęziach przemysłu. Mieszalniki betonu SICOMA wytwarzają doskonałej jakości mieszanki betonowe: towarowe, samozagęszczalne, ultrawysokowartościowe oraz stabilizacje betonowe.

W naszej ofercie znajdą Państwo następujące rodzaje mieszalników do betonu:

  • laboratoryjne dwuwałowe i planetarne,
  • planetarne, które można dodatkowo wyposażać w różne akcesoria i opcje, dla optymalizacji ich pracy, jakości mieszania oraz żywotności, najlepiej sprawdzające się w zakładach prefabrykacji,
  • dwuwałowe do produkcji ciągłej, które sprawdzają się doskonale w produkcji stabilizacji oraz betonu wałowanego,
  • dwuwałowe, służące do wytwarzania: betonu towarowego, betonu na potrzeby produkcji elementów betonowych sprężonych/prefabrykowanych, betonu RCC, stabilizacji oraz wykorzystywane przy przetwarzaniu odpadów i przemyśle chemicznym,
  • turbinowe/ talerzowe.

Mieszalniki do betonu SICOMA – innowacyjne rozwiązania

W 1947 bracia David i Bruno Galetti założyli w Perugii rzemieślniczy warsztat obróbki metali.

W 1964 zaprojektowali i zbudowali pierwszy mieszalnik planetarny do betonu P375 oparty na absolutnie innowacyjnych technikach mieszania, które w krótkim czasie stały się znane na rynku pod nazwą „Galletti Planetary”.

W 1972 roku została założona spółka O.M.G. (Officine Meccaniche Galletti S.r.l.), która zainwestowała poważne środki w linię produkcyjną, wyposażając ją w najnowocześniejsze maszyny i narzędzia. Powstała fabryka w Ponte Valleceppi (Perugia) była w stanie produkować mieszalniki do betonu różnych wielkości i różnych typów.

W 1992 roku stworzono osobną spółkę SICOMA S.r.l., która jest odpowiedzialna za sprzedaż mieszalników do betonu za granicą i za rozwój produkcji.

Dzięki stałej współpracy z włoskimi technicznymi uczelniami, biuro konstrukcyjne SICOMA OMG opracowało szereg unikalnych innowacyjnych rozwiązań, które są chronione własnymi patentami SICOMA OMG. Mieszalniki przemysłowe do betonu SICOMA OMG są stale ulepszane, firma wdraża wyniki najnowszych badań mechaniki mieszania różnych substancji.

Obecnie OMG Group jest bezpośrednio obecna w Hiszpanii (Galletti Iberica 1988), Francji (OMG France 2006), w Chinach (SICOMA Zhuhai 2000), USA (Sicoma North America 2005) i Indiach (Sicoma Mixers India 2011). Lokalizacja produkcji jest kluczowym czynnikiem sukcesu w szczególności w Chinach i Indiach. Wytwarzane tam mieszalniki przemysłowe są przeznaczone wyłącznie dla lokalnych odbiorców.

Główne zakłady produkcyjne zlokalizowane są w regionie Perugia (Ponte Valleceppi oraz Torgiano), na łącznej powierzchni 40.000 metrów kwadratowych, w tym 13.000m2 pod dachem.

Wszystkie procedury firmy, szczególnie te związane z produkcją, organizowane są poprzez System Zarządzania Jakością ISO 9001, certyfikowany przez CERMET od 1995 roku.

Większość strategicznych elementów produkowanych jest w fabryce, w 9 centrach obróbczych CNC. Fabryka posiada własne biuro konstrukcyjne oraz laboratoria, których zadaniem jest stała kontrola jakości wytwarzanych podzespołów.

Większość produkcji zorganizowana jest jako linie montażowe, w których wszystkie elementy są dokładnie przygotowane do prostego, szybkiego i precyzyjnego montażu.

Zakres wielkości produkowanych mieszalników do betonu od 10 litrów do 9 m3 w jednym zarobie – pokrywa zapotrzebowanie rynku – od małych ilości w mieszalnikach laboratoryjnych po najbardziej wymagające produkcje w największych zakładach przemysłowych.

Posiadając szeroki wachlarz wielkości oraz typów mieszalników- SICOMA jest w stanie spełnić wszelkie wymagania rynkowe w zakresie produkcji betonu, ale nie tylko. Mieszalniki przemysłowe SICOMA OMG mają szereg zastosowań także w innych przemysłach, gdzie ważna jest doskonała jakość mieszania, a zarazem – niezawodność urządzenia. SICOMA OMG pracują przede wszystkim dla budownictwa (beton towarowy, prefabrykacja, strunobetony), ale także dla przemysłu szklarskiego, chemicznego, w obróbce odpadów, w kopalniach i wielu innych miejscach.