Co musimy wiedzieć przed wynajęciem samochodu?

Co musimy wiedzieć przed wynajęciem samochodu?

Motoryzacja

Istnieje wiele wypożyczalni samochodów, a każda z nich ma swoje własne niuanse. W tej różnorodności zawsze znajdziesz opcje wynajmu z ograniczonym budżetem. Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z przeglądarki internetowej.

Po co wynajmować samochód?

Po pierwsze, wynajem samochodu Kraków jest często bardziej opłacalny niż transport publiczny, szczególnie w przypadku podróży służbowych. Po drugie, jest to wygodne. Możesz wybrać najlepszą trasę – bez zależności od rozkładów jazdy autobusów i pociągów. Sam jesteś swoim szefem, oszczędzasz czas i wysiłek, czerpiesz więcej przyjemności z relaksu.

Zasady wynajmy samochodu

Choć każda wypożyczalnia samochodów Kraków ma swoje zasady, to istnieją też regulacje uniwersalne. Zwykle firmy, które oferują wynajem aut Kraków, mają ograniczenia wiekowe dla kierowców. W przypadku młodych kierowców są one spowodowane zwiększonym ryzykiem wypadków, a znaczna część odpowiedzialności spoczywa na firmie ubezpieczeniowej. Często ustala się minimalny i maksymalny wiek kierowców, na przykład od 21 do 75 lat. Dzieje się to w inny sposób: nie ma zakazów prowadzenia pojazdów dla osób poniżej dwudziestego pierwszego roku życia, ale wprowadzono kategorię „młodego kierowcy”. I jeśli osoba wynajmująca samochód należy do tej kategorii, musisz dodatkowo zapłacić za zwiększone ryzyko.

Wśród usług zwiększających koszt wynajmu jest uwzględnienie dodatkowego kierowcy w umowie najmu. Jeśli samochód jest prowadzony przez osobę nieobjętą leasingiem, szkody wyrządzone przez tego kierowcę samochodowi lub osobom trzecim zostaną w pełni odzyskane od osoby, na której nazwisko została sporządzona umowa leasingu. Ubezpieczenie nie obejmuje jednak takich szkód.

Aby wynająć samochód, potrzebujesz karty kredytowej Visa lub MasterCard, w większości przypadków akceptowane są również karty American Express. Karta debetowa jest odpowiednia do płacenia czynszu, a do wpłaty wymagana jest karta kredytowa. Kaucja jest blokowana w przypadku możliwego uszkodzenia samochodu, nieobjętego ubezpieczeniem. Kilka dni po zwróceniu samochodu w dobrym stanie, kwota depozytu jest odblokowana. W przypadku wykrycia uszkodzeń kwota szkód zostanie odjęta od depozytu.