samochody

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Motoryzacja

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą to zadanie, przed którym staje każdy właściciel pojazdu. Co ważniejsze, kwestia ta dotyczy zarówno pojazdów z wyższej półki cenowej, jak i nieco tańszych. Warto więc optymalnie zadbać o odpowiednią ochronę własnego auta.

Czy autoalarm pomoże?

Autoalarm to jedno z najczęściej wybieranych zabezpieczeń samochodowych, choć jego skuteczność zależy przede wszystkim od funkcjonalności wybranego modelu.

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą z wykorzystaniem najtańszego autoalarmu często okazuje się przysłowiową kulą w płot – co prawda w momencie próby włamania włącza się alarm, nie mniej jednak działanie zabezpieczenia ogranicza się przede wszystkim do sygnałów dźwiękowych, które nie zawsze może usłyszeć właściciel.

Warto jednak wiedzieć, że istnieją nowoczesne autoalarmy, wyposażone w szereg dodatkowych funkcji – bez wątpienia jest to zdecydowane lepsze zabezpieczenie auta przed kradzieżą niż modele z najniższej półki cenowej.

Garaż i blokady

Kradzieży obawiają się przede wszystkim właściciele droższych modeli, nic więc dziwnego, że skuteczne zabezpieczenie auta przed kradzieżą jest w tym przypadku priorytetem.

Jednym z rozwiązań, które warto uwzględnić w tym przypadku jest solidny, najlepiej murowany garaż, wyposażony w antywłamaniową bramę wjazdową. Ponadto warto uwzględnić blokadę kierownicy oraz układu hamulcowego.
Warto pamiętać, że przemyślane i dobrze dobrane zabezpieczenie auta przed kradzieżą to szansa na długie i bezstresowe korzystanie z pojazdu.