Rolnicy a fotowoltaika - liczą się sprawdzone rozwiązania

Rolnicy a fotowoltaika – liczą się sprawdzone rozwiązania

Budowa i remont

Duży powierzchniowo grunt oraz obiekty gospodarcze to idealne miejsce na panele fotowoltaiczne. Sprawdzą się one doskonale w przypadku obiektów, w których dziennie zużywa się duże pokłady energii elektrycznej.

Czy instalacje fotowoltaiczne są w stanie zmniejszyć poziom comiesięcznych opłat? Oczywiście, że tak! Dowodem na to mogą być chociażby nasi sąsiedzi z zachodniej Europy. Widok znajdujących się u nich paneli słonecznych na dachach, czy też gruntach, jest czymś powszechnym. Dlaczego są one dla wielu osób tak atrakcyjne? Przekonaj się o tym, zapoznając z poniższą treścią. 

Dofinansowania dla paneli fotowoltaicznych w Polsce 

Zielona energia, pozyskiwana z naturalnych źródeł, jest wręcz produktem pożądanym. Między innymi dlatego panele fotowoltaiczne są w dużej mierze dofinansowywane, a korzystanie z nich wiąże się dodatkowo z atrakcyjnymi ulgami. Należą do nich między innymi:

  • ulga inwestycyjna – odliczenie w wysokości 25% kosztów od podatku, 
  • odliczenie podatku VAT, który jest wliczony w cenę paneli słonecznych.

Ponadto panele fotowoltaiczne pozwalają w dużej mierze uniezależnić się od elektrowni, co jednocześnie przekłada się na wysokość rachunków za prąd. Szacuje się, że zakup tej przyjaznej dla środowiska technologii może zwrócić się już po kilku latach jej stosowania, co w przełożeniu na dłuższy okres czasu wiąże się ze sporą, zaoszczędzoną na prądzie gotówką. 

Liczy się dobra reputacja 

Nie od dzisiaj wiadomo, że im lepsza reputacja na rynku, tym klienci chętniej sięgają po dane produkty. Montaż paneli fotowoltaicznych może okazać się idealną reklamą dla wszystkich ferm i hodowli bio oraz eko.

Konsumenci z pewnością docenią, że oprócz naturalnych, wysokiej jakości pasz, jak i wybiegów spełniających wszystkie najważniejsze normy, również prąd pochodzi z naturalnego, odnawialnego źródła energii. Panele fotowoltaiczne to wyznacznik nowych standardów, które z roku na rok coraz bardziej doceniane są przez właścicieli firm, domków jednorodzinnych oraz gospodarstw.