Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

Dziecko

Meblowanie dziecięcego pokoju jest dla przyszłych rodziców zadaniem bardzo przyjemnym. Mebelkiem, które przez kilka miesięcy w dziecięcym pokoju będzie pełniło najważniejszą rolę jest łóżeczko. Jak wybrać łóżeczko dla dziecka skoro w sklepach jest ich ogromny wybór?

Cechy, którymi powinno charakteryzować się łóżeczko

Mamy nadzieję, że dzięki nam przyszli rodzice dowiedzą się jak wybrać łóżeczko dla dziecka. Postaramy się wymienić najważniejsze cechy dobrego łóżeczka – to powinno ułatwić kwestię tego jak wybrać łóżeczko dla dziecka. Wybierając łóżeczko dla dziecka rodzice powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jakie łóżeczko ma rozmiar. Na rynku łóżeczka przeznaczone dla noworodków sprzedawane są w dwóch rozmiarach: 60×120 centymetrów lub 70×140 centymetrów. Zaletą niektórych modeli łóżeczek w większym rozmiarze ma tę zaletę, że gdy dziecko będzie starsze, można je będzie zamienić w tapczanik.

Jakie powinno być pierwsze łóżeczko?

Łóżeczka nie tylko powinno mieć odpowiednie wymiary – musi być również dla malucha bezpieczne. Łóżeczko powinno mieć zaokrąglone szczebelki, które będą je chronić przed wypadnięciem – szczebelki mogą być wyjmowane. Farby lub lakiery, którymi łóżeczko jest pomalowane powinny mieć stosowane atesty. Atesty i certyfikaty powinno mieć również samo łóżeczko. Łóżeczko, które spełnia wszystkie wymogi, w szczególności te dotyczące bezpieczeństwa, wykonane jest zgodnie z normą PN-EN 716-1. Informację o tym rodzice znajdą na metce. Dodatkowo łóżeczko powinno mieć atest wydany przez Państwowy Zakład Higieny.