Gry magnetyczne – niebanalna nauka

Gry magnetyczne – niebanalna nauka

Dziecko

Każdy rodzic dokłada starań, aby zapewnić własnemu dziecku optymalne warunki rozwoju. Możliwości na tej płaszczyźnie jest bardzo wiele, jedną z nich są podróżne gry magnetyczne, które bawią, uczą i wspomagają rozwój malucha.

Oryginalnie i kreatywnie

Są zabawne, kreatywne i oryginalne. Gry magnetyczne dla dzieci, bo o nich mowa, to doskonały sposób, by połączyć przysłowiowe przyjemne z pożytecznym, czyli zabawę i naukę.

Szeroki wachlarz propozycji sprawia, że bez problemu można znaleźć optymalne rozwiązanie, dostosowane do wieku, zainteresowań i możliwości percepcyjnych malucha. Wbrew pozorom, są to kwestie bardzo istotne – gra, która nie zainteresuje dziecka, okaże się dla niego zbyt trudna lub zbyt prosta, może przynieść efekty odwrotne do pożądanych, czyli zniechęcić dziecko do korzystania z tej alternatywy.

Przykładowo, w przypadku przedszkolaków, idealną propozycją okazują się gry magnetyczne dla dzieci, których celem jest dopasowywanie elementów, zwracając przy tym uwagę na istotne detale. Dodatkową zaletą jest w tym przypadku oryginalna grafika oraz elementy przestrzenne, dzięki którym kilkulatek poznaje otaczający go świat. Bez wątpienia jest to doskonały sposób, by maluch kreatywnie i atrakcyjnie  spędził czas wolny.

Równie ciekawe są gry magnetyczne dla dzieci starszych, dostosowane do ich możliwości percepcyjnych oraz zainteresowań. Często są to gry przeznaczone dla jednej osoby, składające się z kilku etapów o różnych stopniach trudności.

Gry magnetyczne dla dzieci stymulują elastyczne myślenie, uczą rozwiązywania problemów, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, koncentrację oraz umiejętność planowania.