Gry szkoleniowe – na czym polegają?

Gry szkoleniowe – na czym polegają?

Dla firm

Czy słyszałeś wcześniej o alternatywnej metodzie przeprowadzania szkoleń? Czy wiesz czym są gry szkoleniowe? Zetknąłeś się już z pojęciem grywalizacja? Jeśli odpowiedziałeś na powyższe pytania przecząco, pora dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi.

Grywalizacja = gamifikacja

Jak zaangażować ludzi do podjęcia określonej czynności? Poprzez grę! Grywalizacja to właśnie nic innego, jak wplecenie metod znanych z gier fabularnych do sytuacji, które dzieją się w rzeczywistości i pozornie nie mają z grami nic wspólnego. Stawianie wyzwań, podejmowanie współpracy, rywalizacja to elementy znane nam z gier, które również można w pozytywny sposób wykorzystać w codziennym życiu.

Jakie mechanizmy wciągają nas w grę?

Wśród mechanizmów, które są używane do budowania zaangażowania użytkownika, wskazuje się na:

  • rankingi,
  • cele,
  • poziomy,
  • postęp,
  • wyzwania,
  • nagrody i punkty.

Gry szkoleniowe

Metodę gier wykorzystuje się w różnych branżach, również w działaniach biznesowych, takich jak marketing, sprzedaż czy HR. Gry szkoleniowe, czy tak naprawdę Game-Based Learning, są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, które zyskuje uznanie użytkowników na całym świecie. Ten pomysł funkcjonuje również pod nazwą: grywalizacji, gamifikacji.

Gamifikacja – dobry sposób na nudne szkolenie

Zmiana charakteru szkolenia z nudnego wykładu przeplecionymi ćwiczeniami na interesującą i wciągającą grę może się okazać strzałem w dziesiątkę. Edukacja poprzez grę może stać się angażującą przygodą oraz świetną okazją do zdobycia wiedzy poprzez zabawę.