Zanim kupisz bramę garażową z napędem

Zanim kupisz bramę garażową z napędem

Budowa i remont

Wybór bram garażowych na rynku jest obecnie bardzo duży. Wyjątkowo często wybierane są bramy garażowe z napędem. Dzięki zainstalowaniu takiej bramy podczas wyjazdów z domu i powrotów nie trzeba wysiadać z samochodu.  

Zanim kupisz automatyczną bramę

Bramy garażowe z napędem zapewniają nam bezpieczeństwo i wygodę. Rozwiązaniem, które jeszcze bardziej poprawi bezpieczeństwo i komfort użytkowania jest montaż nie tylko bramy garażowe z napędem. Warto zainwestować również w zakup napędu do bramy wjazdowej. Wybierając bramę garażową z napędem pamiętajmy, że bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej mocy napędu. Warto także – szczególnie, gdy kupujemy bramę do ogrzewanego garażu – zwrócić uwagę na to z jaką szybkością brama się otwiera. Standardowe napędy, a więc te, które dostępne są najłatwiej przesuwają albo unoszą bramę z prędkością 15 centymetrów na sekundę. Wszystkie elementy, które składają się na napęd bramy powinny być wykonane z wyjątkowo trwałych materiałów; dlatego warto kupować bramę u renomowanego producenta czy sprzedawcy.

To warto wiedzieć

Wyposażenie napędu powinno składać się z pilota. Nie można też zapomnieć o tym, że brama powinna mieć mechanizm, który umożliwi jej otwarcie/zamknięcie ręczne na wypadek przerwy w zasilaniu. W sytuacji, gdy w planie domu nie przewidziano zapasowego wejścia do garażu, na wszelki wypadek dokupmy do bramy zewnętrzną klamkę. W bramach, które otwierają się do góry powinien być mechanizm, który zabezpiecza je przed nagłym opadnięciem – dzięki temu nikt nie zostanie przytrzaśnięty.