kradzież samochodu

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Motoryzacja

Znane powiedzenie mówi, że każdy samochód można ukraść, nie mniej jednak istnieją sposoby, dzięki którym zadanie to będzie z całą pewnością utrudnione. Wbrew pozorom zamykany garaż często stanowi niewystarczające zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, warto więc zadbać o dodatkowe rozwiązania, zwiększające bezpieczeństwo auta.

Autoalarm – skuteczna ochrona

Spacerując miejskimi ulicami co i rusz można usłyszeć przeszywające dźwięki samochodowych alarmów. Rzeczywistość dowodzi, że alarm to jeden z najpopularniejszych i jednocześnie skutecznych sposobów na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą.
Wiele osób wciąż wychodzi z założenia, że autoalarm włącza się nawet wtedy, gdy zawieje wiatr. Rzeczywistość dowodzi jednak, że jest błędny tok rozumowania – współczesny alarm to rozwiązanie, które może okazać się pomocne w wielu sytuacjach, stanowiąc tym samym doskonałe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. Należy jednak zadbać o to, aby był to alarm posiadający dodatkowe funkcje, np. możliwość inteligentnego wykrycia próby wciągnięcia auta na lawetę oraz informowanie o tym fakcie właściciela za pomocą dyskretnej wiadomości SMS.

Alarm alarmowi nierówny

Alarm z niższej półki cenowej bez wątpienia stanowi zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, należy jednak pamiętać, że w tym przypadku jest to ochrona dość ograniczona, czego efektem może być utrata auta w najmniej oczekiwanym momencie.
Najprostsze alarmy opierają się przede wszystkim na sygnalizacji dźwiękowej, którą z całą pewnością usłyszy wiele osób, nie mniej jednak może jej nie usłyszeć właściciel pojazdu. W tej sytuacji warto rozważyć alternatywne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, czyli możliwość skorzystania z innych narzędzi ochronnych.