Słów kilka o zasilaczach impulsowych

Słów kilka o zasilaczach impulsowych

Przemysł

Zasilacze transformatorowe stosowane są już od wielu lat. Ich minusem są jednak duże gabaryty. W związku z coraz większą liczbą małych urządzeń elektronicznych pojawiła się konieczność opracowania zasilaczy, które będą wyróżniały się wysoką sprawnością, niezawodnością i niewielkimi rozmiarami. Na rynku pojawiły się zasilacze impulsowe. Wśród nich są zasilacze małej mocy: zasilacze impulsowe 12w oraz zasilacze impulsowe 50w.

Przykłady zastosowania zasilaczy impulsowych 12w i zasilaczy impulsowych 50w

Tradycyjne zasilacze transformatorowe nie tylko mają duże gabaryty, ale także wydzielają dużą ilość ciepła. Zasilacze takich wad nie mają. Zasilacze impulsowe 12w wyróżniają się bardzo wysoką sprawnością. Dla użytkownika oznacza to, że zasilacz zużywa bardzo mało energii elektrycznej. To bardzo ważne, gdyż liczba urządzeń, przy których korzystamy z zasilaczy impulsowych jest coraz większa. Podobnie wyglądają zalety zasilaczy impulsowych 50w. Więcej o zasilaczach impulsowych możecie przeczytać w naszym artykule „Zastosowanie zasilaczy impulsowych”.

Zasilacze impulsowe małej mocy wielu z nas wykorzystuje na co dzień. To między innymi ładowarki, którymi ładujemy baterie w laptopach i telefonach komórkowych. Co ciekawe, dzięki szerokiemu zakresowi napięcia zasilania skorzystać z nich można wszędzie. Najwięcej urządzeń elektronicznych, które dostępne są dzisiaj na rynku zasilanych jest zasilaczami impulsowymi o napięciu 12 V. Są niezawodne i coraz tańsze. Trudni się dziś bez nich obejść.