Rozwiązujemy problemy użytkowników

Rozwiązujemy problemy użytkowników

Technologie

Wszyscy użytkownicy z pewnością mają na swojej drodze jakieś problemy. Najczęściej wynikają one z faktu, iż produkt, usługa, marka nie są funkcjonalne. Wśród użytkowników będą tacy, którzy nie będą mieli najmniejszych problemów z obsługą najnowszego modela na przykład smartfona. Wśród użytkowników duża jednak część to osoby, które z wielu funkcji nie potrafią skorzystać. Aby tego typu problemy występowały stosunkowo jak najrzadziej korzysta się dzisiaj z badania UX.

Jaki jest ich cel?

Badania UX wykonuje się po to, aby znaleźć błędy, które mogą występować w aplikacji mobilnej czy na stronie internetowej. Badania UX pozwalają również na poznanie oczekiwań użytkowników. Wiedza, której dostarczą badania pozwoli na stworzenie aplikacji/ strony www, które będą proste i przyjazne w obsłudze. Każda funkcja, która się w nich znajdzie będzie na tyle intuicyjna w obsłudze, że poradzą sobie z nią nawet osoby, dla których świat najnowszych technologii wciąż stanowi ogromną tajemnicę.

Kto je wykonuje?

Wykonywaniem badań UX zajmują się doświadczeni specjaliści, których zatrudniają agencje UX. Dzięki ich pracy powstają strony internetowe, które są dla użytkowników nie tylko atrakcyjne pod względem szaty graficznej, ale przede wszystkim łatwe w nawigacji. Witryna, która jest przyjazna w użytkowaniu przyczynia się do odniesienia przez firmę sukcesu. Marka jest bowiem postrzegana pozytywnie, a to oznacza, że firma ma więcej klientów. Satysfakcja z użytkowania to najważniejszy cel, jaki mają przed sobą badania UX.