Opony zimowe: coś, co powinien mieć każdy kierowca

Opony zimowe: coś, co powinien mieć każdy kierowca

Motoryzacja

Czasy, kiedy cały rok jeździliśmy na jednych oponach już dawno minęły. Dzisiaj kierowcy mają do dyspozycji opony letnie, oraz opony zimowe. Bez wątpienia należy sięgać po zimówki. Stanowiska tego nie zmienia nawet fakt coraz lżejszych zim. Kiedy założyć opony zimowe? Dlaczego są takie ważne? Na te pytania spróbujemy krótko odpowiedzieć.

Kiedy należy zmienić opony z letnich na zimowe?

Specjaliści jasno mówią, kiedy należy założyć koła zimowe VW. Zaleca się, aby opony zimowe Volkswagen pojawiły się na naszych kołach wówczas, gdy temperatura powietrza w ciągu dnia spada poniżej 7 stopni, zaś nocą poniżej 0. Jest to wyraźny sygnał, że opony letnie już niekoniecznie mogą sobie poradzić z bezpieczną jazdą.

Dlaczego opony zimowe są takie ważne?

Koła zimowe Volkswagen to bardzo dobry wybór, jeśli chcemy mieć pewność, że jazda jest bezpieczna również w zimowych warunkach. Przeznaczone do jazdy zimą koła Volkswagen zapewniają przyczepność na odpowiednim poziomie. Sięgając po koła zimowe dla Volkswagena, można być w związku z tym pewnym, że opony będą dobrze przylegały do jezdni. Opony zimowe różnią się od letnich między innymi miękkością. Wykonane są z innej gumy, która bardzo dobrze znosi nawet bardzo niskie temperatury. Koła zimowe Volkswagen to absolutna konieczność, jeśli chcemy poruszać się autem również w zimie. Każdy odpowiedzialny kierowca powinien kupić opony zimowe Volkswagen, zapewniając tym samym sobie i swoim pasażerom dużo większe bezpieczeństwo podczas jazdy.