Dobre opony na zimę

Dobre opony na zimę

Motoryzacja

Wprawdzie zimy nie są już tak intensywne jak kiedyś, ale nadal zaleca się stosowanie opon zimowych. Przyjmuje się, że należy je założyć wówczas, gdy temperatura powietrza spada poniżej 7 stopni w ciągu dnia i poniżej 0 nocą. Opony zimowe mają mnóstwo zalet. To dzięki nim jazda zimą staje się zdecydowanie bardziej bezpieczna. Poznajmy bliżej opony zimowe Volkswagena i nie tylko.

Dlaczego koła zimowe Volkswagen są takie ważne?

Koła zimowe VW sprawiają, że jazda w sezonie zimowym jest bezpieczna. Stawiając na opony zimowe Volkswagen, możemy być pewni, że auto będzie miało zachowaną należytą przyczepność nawet wówczas, gdy na drodze będzie leżał śnieg bądź nawierzchnia będzie mokra. W efekcie samochód prowadzi się lepiej, ma się zachowany zdecydowanie większy komfort.

Co po zmianie opon?

Decydując się na koła zimowe Volkswagen, bardzo ważne jest, aby pamiętać o ich wyważeniu. Chodzi o to, aby zrównoważyć masy wokół osi obrotu koła. Dzięki temu koła zimowe dla Volkswagena nie będą się zbyt szybko zużywały. Trzeba pamiętać, że odpowiednie wyważenie chroni również układ kierowniczy, jezdny, a także elementy zawieszenia. Wymieniając koła, warto dopilnować również tego, aby wulkanizator zmienił wentyl powietrza. Dzięki temu będziemy pewni, że koła Volkswagen będą miały zapewnioną odpowiednią szczelność. Koła zimowe Volkswagen to dzisiaj absolutny standard dla wszystkich klientów, którzy jeżdżą autem również zimą. Zainteresowanych tym tematem odsyłamy do lektury naszego innego artykułu, w którym poruszamy również temat opon zimowych.