Grywalizacja i gry szkoleniowe - nowatorskie podejście do szkoleń

Grywalizacja i gry szkoleniowe – nowatorskie podejście do szkoleń

Dla firm

Jeśli myślisz, że każde szkolenie i uczenie się nowych umiejętności musi być okupione nudnymi wykładami i przewidywalnymi ćwiczeniami, to widać, że nie miałeś okazji spotkać się z grywalizacją. Gry szkoleniowe są świetną alternatywą dla tradycyjnych kursów.

Jakie zalety niesie ze sobą game-based learning?

Istnieje wiele zalet gamifikacji i gier szkoleniowych, zarówno dla graczy, jak i dla instytucji, które przeprowadzają kurs w tej formie. Niebywałą zaletą grywalizacji jest samodzielna nauka na błędach oraz możliwość samorozwoju i obserwowania skutków podjętych działań.

Uczestnictwo w grach szkoleniowych działa pozytywnie na wzrost zaangażowania graczy. Ciągła gotowość do podejmowania wykonania działań oraz podtrzymywanie uwagi sprzyja efektywności prowadzonych szkoleń. Tempo dostosowane do rozwoju fabuły w grze, a także możliwość trenowania multitaskingu i powtórzenia pewnych rozwiązań lub wybrania innej ścieżki przebiegu gry to kolejne zalety tego rozwiązania.

Jedną z zalet pod względem technicznym jest dostępność gry szkoleniowej w dowolnym miejscu i czasie – wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i znać adres strony. Kurs jest dostępny przez cały czas, więc może być również jednocześnie wykonywany przez rozproszoną grupę osób.

Kto korzysta z gier szkoleniowych?

Game-Based Learning może być ciekawą alternatywą dla szkoleń przeprowadzanych w formie tradycyjnej czy e-learningowej. Grywalizacja jest często wykorzystywana przez:

  • firmy i instytucje,
  • uczelnie i placówki szkoleniowe,
  • klientów indywidualnych.

Gry szkoleniowe używane są również w celu wzbogacenia oferty dydaktycznej przez instytucje edukacyjne, a także w celu wzbogacenia się o nowe kompetencje z zakresu zarządzania oraz negocjacji przez użytkowników indywidualnych.